Koroptev
Koroptev polní (Perdix perdix) je vlajkovým druhem Projektu ČIŘIKÁNÍ. Její úzká vazba na polní prostředí, stálost a malé teritorium ji předurčují k výborným bioindikačním vlastnostem s vysokou mírou výpovědi o stavu zemědělské krajiny. Je také vhodným druhem pro reintrodukci (navrácení ohroženého druhu do volné přírody). Koroptev je jako pernatá zvěř, byť se nesmí lovit, v zájmu myslivců. Zemědělcům pomáhá v biologické ochraně polních plodin. Ochránci přírody se jí věnují při zvyšování biodiverzity polního prostředí. Zabýváte se koroptví nebo se o ni teprve začínáte zajímat? Máte zájem o radu, pomoc či spolupráci? Pak nám napište (viz kontakt).
Příspěvky
Koroptev polní v současnosti
8. 5. 2016
Blíží se konec velkochovů koroptve polní, a začnou hrát prim přirozené odchovy s důrazem na záchranu tohoto ohroženého druhu pro další generace?
Biopásy a dotace 2015
26. 9. 2015
Zakládejte biopásy nebo políčka pro zvěř a čerpejte na tuto činnost finanční podporu. Existují dva zdroje financí. Zde jsou aktuální podmínky. (Doplněno o nový informační materiál.)
Hejnka koroptví strádají hladem
2. 12. 2014
Země je pod ledem a koroptve i další živočichové potřebují nutně naši pomoc.
Biopásy a dotace
28. 9. 2014
Využijte k založení biopásu dostupné finanční zdroje. Peníze můžete čerpat z národní nebo evropské dotace.
Biopásy
16. 9. 2014
Biopás je vhodným zemědělským opatřením k podpoře populací koroptve polní a další drobné zvěře. Příspěvek shrnuje základní informace o biopásech, nebo-li potravním políčku pro zvěř.
Povolení k chovu koroptve
4. 5. 2014
Pokud chceme odchovávat koroptev polní pro účely jejího vypouštění do volné přírody, musíme postupovat v souladu se zákony.
Liška a koroptev – zamyšlení odjinud
17. 3. 2014